Dolar najsłabszy od początku stycznia. Zaskakująco dobry odczyt NFP tylko skorygował kurs przed runięciem.

8 marca, 2024 Autor Patryk Branicki 0

EURUSD od kilku dni osiąga kolejne szczyty (czyli dolar się osłabia) po wybiciu ponad 1,086. Mimo tego, wszystkie prognozy w Dzienniku Tradera były spadkowe i wszystkie się sprawdziły. To oznacza, że eurodolar tworzy regularne korekty, które mogą być świetną okazją na zajęcie pozycji.

EURUSD H1 (tradingview.com)

Obecnie euro kosztuje ok. 1,095 dolara. Możliwe, że dociągnie do 1,10, który jest krytycznym poziomem S/R. Skuteczne jego pokonanie spowoduje ponowne rozdanie kart w gospodarce międzynarodowej, więc bardzo prawdopodobne, że duzi gracze będą go bronić.

Dzisiejszy odczyt NFP był pomyślny dla amerykańskiej waluty, chociaż chwilowe umocnienie okazało się rozbiegiem do kolejnego impulsu wzrostowego.

Odczyt NFP (myfxbook.com)

Pozostałe odczyty, które miały miejsce w tym samym czasie, nie były już tak przychylne dla dolara. Najważniejszy z nich to stopa bezrobocia. Ten wskaźnik również zaskoczył ekonomistów, lecz w tym przypadku negatywnie.

Odczyt stopy bezrobocia (myfxbook.com)

EURUSD rośnie również ze względu na politykę ECB. Na wczorajszym posiedzeniu stopy procentowe w strefie euro pozostały na niezmienionym poziomie. Możliwe, że bank wycofa się z polityki zaciskania pasa, gdy tylko inflacja ustabilizuje się w granicach BCI.

Mimo tych wszystkich przeszkód, technicznie eurodolar wciąż ma moim zdaniem potencjał do długoterminowych spadków.

EURUSD H1 (tradingview.com)