Propozycje setupów na następny tydzień (13.03-17.03)

11 marca, 2023 Autor Marcin Wyderka 0

EURUSD 

eurusd cena wykresEURUSD H1 (MetaQuotes Software Corp.) 

Para utrzymała się w konsolidacji pomiędzy 1.0697 a 1.053 po piątkowym odczycie NFP. Utrzymanie się poniżej górnego ograniczenia kanału sugeruje kontynuację ruchu bocznego.  

Kierunek: SELL 
TP: 1.054 
SL: Odbicie na północ sugerujące powrót do szczytów (takie jak 03.03) 

GBPUSD 

GBPUSD cena wykresGBPUSD H1 (MetaQuotes Software Corp.) 

Sytuacja na GBPUSD nie jest już tak klarowna jak na parze z euro. Coraz niższe dołki oraz wyłamanie strefy 1.193 sugerują przewagę strony podażowej. Cena może spadać bardziej dynamicznie i nie odbić się od dolnego ograniczenia konsolidacji, która przypomina bardzo nieregularny trójkąt. 

Kierunek: SELL, wejście poniżej ukośnej strefy oporu 
TP: 1.194 
SL: Potwierdzony powrót ponad strefę oporu 

USDJPY 

usdjpy cena wykresUSDJPY H1 (MetaQuotes Software Corp.) 

Setup utworzony na USDJPY potwierdza tendencję dolara amerykańskiego do umacniania, którą można zauważyć w analizie dwóch poprzednich par. Należy uważać na możliwość utworzenia niższego szczytu niż 136.98. 

Kierunek: BUY 
TP: Dotarcie do ukośnej strefy oporu. Trzymanie pozycji dłużej nie ma większego sensu ze względu na prawdopodobieństwo odbicia od strefy 
SL: Wyjście powinno nastąpić w przypadku mało dynamicznego ruchu w górę, co może oznaczać brak siły strony popytowej na dociągnięcie do oporu 

EURJPY 

eurjpy wykres cenaEURJPY H1 (MetaQuotes Software Corp.) 

Para euro i jena nie zachowuje się już w sposób tak klarowny. Nad ceną znajduje się kilka długoterminowych stref oporu, więc kierunek ewentualnego trade’u to będzie raczej sell.