Latest posts

Instalacja i konfiguracja robotów Forex

1. Instalacja

 

Po zakupie oprogramowania otrzymasz je od nas na maila. Robot jest zakodowany w pliku z rozszerzeniem .ex4, na przykład: HydraFX.ex4

 

 

Wszystkie nasze roboty są przeznaczone do handlu na platformie MetaTrader4, z brokerem XM i dla Twojego bezpieczeństwa nie będą działać w innej konfiguracji. Odpowiednią wersję MT4 możesz pobrać ze strony: bit.ly/3XAs4vE

 

Aby zainstalować robota, należy najpierw wejść w folder danych którego używa MT4:

Plik>Otwórz Folder Danych

 

 

a następnie przejść do katalogu MQL4>Experts i tu skopiować plik robota. Teraz trzeba zresetować terminal, o ile był włączony. Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem, robot będzie widoczny w oknie Nawigator (Ctrl + N):

 

 

2. Konfiguracja

 

Aby skonfigurować terminal do obsługiwania automatycznych strategii, najpierw wybieramy z głównego menu Narzędzia>Opcje. Otworzy się nowe okno, z którego należy wybrać zakładkę Strategie:

 

 

Checkbox “Zezwalaj na automatyczny trading” powinien być zaznaczony

 

Następnie należy otworzyć okno wykresu, na którym ma pracować robot. Zapoznaj się z listą instrumentów, na których działa Twoje oprogramowanie. W przypadku HydraFX i HydraFX Lite jest to tylko i wyłącznie EURUSD. Następnie trzeba kliknąć prawym przyciskiem myszy na robocie w oknie Nawigator i wybrać “Dodaj do wykresu”. Można też umieścić robota na wykresie metodą przeciągnij i upuść.

Otworzy się okno konfiguracji:

 

 

W zakładce “O programie” widzimy informacje o oprogramowaniu. 

 

W zakładce “Ogólne” znajdują się opcje tradingu dla danego robota. Interesuje nas sekcja “Handel”, w której musi być zaznaczona opcja “Umożliw handel”. W przypadku niektórych robotów pojawia się trzecia zakładka o nazwie “Wpisz parametry”, jednak to zaawansowana konfiguracja, którą każdy robot ma inną. W przypadku robota HydraFX Lite, w ogóle jej nie ma. Po kliknięciu OK okno się zamknie, a na wykresie pojawią się komunikaty od robota.

 

 

Ostatnią rzeczą jaką trzeba zrobić, jest włączenie przycisku Auto Trading pokazanego na screenie powyżej. Służy on do szybkiego włączania i wyłączania automatycznego handlu. Włączony przycisk wygląda następująco:

 

 

Poprawnie skonfigurowany robot wyświetla uśmiechniętą buźkę obok swojej nazwy, w prawym górnym rogu:

 


Instrukcję możesz pobrać w formacie PDF klikając w ten link.

Posted in: Edukacja

Leave a comment