Latest posts

Bitcoin bezpieczną przystanią? [Ankieta]

Bitcoin bezpieczną przystanią?

Według BanklessTimes 67% ankietowanych w wieku 27 - 42 lat uważa BTC za bezpieczną przystań ze względu na ustalony limit podaży i zdecentralizowany charakter.

Poprzednie sondaże pokazały, że ta grupa wiekowa należy do najbardziej aktywnych w przestrzeni kryptowalut. Bitcoin pojawia się dla nich jako ważny zasób, ponieważ zapewnia im wolność finansową i pozwala na dywersyfikację w czasie niepewności gospodarczej. Osoby urodzone w latach 1981 - 1996 są bardziej otwarte na cyfrowe innowacje i częściej używają BTC niż osoby starsze, które za bezpieczne uważają takie aktywa jak złoto.

Większość ankietowanych uważa, że Bitcoin wejdzie w kolejnych latach do powszechnego użycia. Kryptowaluta jest postrzegana jako lepsze narzędzie płatnicze od walut tradycyjnych, ponieważ pozostaje poza zasięgiem banków centralnych i ich polityki monetarnej.

Na świecie jest tylko 21 milionów Bitcoinów, dlatego według ankietowanych mogą one służyć jako zabezpieczenie przed inflacją, stanowiąc przeciwieństwo walut fiducjarnych, które są drukowane w kolosalnych ilościach. 

Leave a comment