Latest posts

Analiza price action (13.03 - 17.03)

EURUSD

eurusd cena wykresEURUSD H1 (MetaQuotes Software Corp.)

Para utrzymała się w konsolidacji pomiędzy 1.0697 a 1.053 po piątkowym odczycie NFP. Utrzymanie się poniżej górnego ograniczenia kanału sugeruje kontynuację ruchu bocznego. 

Kierunek: SELL
TP: 1.054
SL: Odbicie na północ sugerujące powrót do szczytów (takie jak 03.03)

GBPUSD

GBPUSD cena wykresGBPUSD H1 (MetaQuotes Software Corp.)

Sytuacja na GBPUSD nie jest już tak klarowna jak na parze z euro. Coraz niższe dołki oraz wyłamanie strefy 1.193 sugerują przewagę strony podażowej. Cena może spadać bardziej dynamicznie i nie odbić się od dolnego ograniczenia konsolidacji, która przypomina bardzo nieregularny trójkąt.

Kierunek: SELL, wejście poniżej ukośnej strefy oporu
TP: 1.194
SL: Potwierdzony powrót ponad strefę oporu

USDJPY

usdjpy cena wykresUSDJPY H1 (MetaQuotes Software Corp.)

Setup utworzony na USDJPY potwierdza tendencję dolara amerykańskiego do umacniania, którą można zauważyć w analizie dwóch poprzednich par. Należy uważać na możliwość utworzenia niższego szczytu niż 136.98.

Kierunek: BUY
TP: Dotarcie do ukośnej strefy oporu. Trzymanie pozycji dłużej nie ma większego sensu ze względu na prawdopodobieństwo odbicia od strefy
SL: Wyjście powinno nastąpić w przypadku mało dynamicznego ruchu w górę, co może oznaczać brak siły strony popytowej na dociągnięcie do oporu

EURJPY

eurjpy wykres cenaEURJPY H1 (MetaQuotes Software Corp.)

Para euro i jena nie zachowuje się już w sposób tak klarowny. Nad ceną znajduje się kilka długoterminowych stref oporu, więc kierunek ewentualnego trade'u to będzie raczej sell.

Posted in: Pomysły na trade

Leave a comment